Συνδυασμός ουσίας και θεάματος στο «Ολντ Τράφορντ»

Εγραψα την Πέμπτη ότι για να προκριθεί ο ΠΑΟΚ θα χρειαστεί γκολ στην Σουηδία. Αυτός ήταν και ο λόγος που ακολούθησα το Over 2,5 όμως δεν περίμενα αυτή την τόσο απογοητευτική εικόνα.

Κάπως έτσι η μάχη της Πέμπτης κρίθηκε αποτυχημένη έστω και οριακά. Θα μπορούσαμε με ένα γκολ του ΠΑΟΚ ή ένα τρίτο της Έστερσουντ να έχουμε κλείσει νικηφόρα την προσπάθεια στο Γιουρόπα Λιγκ, ωστόσο με ένα επιβεβαιωμένο μονό ποντάρισμα, αυτό της ΑΕΚ, δεν τα πήγαμε καλά.

Σήμερα, στην Αγγλία υπάρχει ένα καλό δώρο κατά την άποψή μου. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Λέστερ και μετά από δύο συνεχόμενες νίκες με σκορ 4-0 θέλει να βρει το δρόμο για μια ακόμη εντυπωσιακή επικράτηση.

Δεν ξέρω αν η Λέστερ θα είναι πιο δύσκολος αντίπαλος από τις Γουέστ Χαμ και Σουόνσι. Όχι γιατί δεν είναι καλύτερη ομάδα αλλά γιατί η έκβαση των περισσότερων αγώνων της ομάδας του Ζοσέ Μουρίνιο φέτος θα εξαρτάται από την απόδοση της ίδιας της ομάδας του και όχι από τον αντίπαλο.

Το συνδυαστικό άσος & Over 2,5 είναι εξαιρετικό αφού δεν περιμένω ένα κλειστό ματς. Αν η Γιουνάιτεντ ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, τότε εύκολα στο 2ο μέρος θα πληρωθούμε τη συγκεκριμένη επιλογή.

Στην Ελλάδα, ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Ατρόμητο. Οι Αγρινιώτες ηττήθηκαν στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ σε ένα παιχνίδι ιδιαίτερων συνθηκών με τις δύο αποβολές.

Μέχρι να μείνουν με δέκα παίκτες, έχασαν δύο καλές ευκαιρίες ενώ έδειξαν με την εικόνα τους στο γήπεδο ότι είχαν τη δυνατότητα να δημιουργήσουν κι άλλα προβλήματα στην Ένωση.

Από την πλευρά του ο Ατρόμητος μπορεί να ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης όμως μετά το γκολ που πέτυχε, χάλασε σε μεγάλο ποσοστό την εικόνα του.

Περιμένω να μιλήσει η έδρα και θα πάω με τον άσο.