Με τα γκολ στο ΟΑΚΑ

Η αλήθεια είναι πως είχα αρκετό καιρό να κάνω μηδέν στα δύο και μου προκάλεσε εντύπωση ότι το πέτυχα τόσο εύκολα.

ΑΕΚ και Αστέρας Τρίπολης μπορούν να προσφέρουν περισσότερα από 2,5 γκολ

Η χθεσινή μου αποτυχία δεν έχει να κάνει με τη σημερινή δύσκολη ανάγνωση στο κουπόνι. Ετσι κι αλλιώς την Κυριακή δεν την θεωρούσα καλή μέρα, όταν πρωτοπήρα τα ματς στα χέρια μου, στα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας.

Υπάρχουν πολλές αναμετρήσεις μεν, αδιάφορες στοιχηματικά δε. Στην Ιταλία κάποιες ισοπαλίες, οι οποίες έχουν αρχίσει να θυμίζουν καλοκαίρι όπως αυτή της Τζένοα και αυτή της Σασουόλο, στην Ισπανία πέρα από το βασικό μας ποντάρισμα δεν βλέπω κάτι άλλο δυνατό, ενώ σε  Γερμανία και Αγγλία δεν αξίζει κάτι, τουλάχιστον για μένα.

Μένω σε ένα μονό ποντάρισμα από την Ελλάδα. Στη Σούπερ Λιγκ τα Over 2,5 δεν είναι και τόσο σπάνιο φαινόμενο.

Η ΑΕΚ μετά από ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα, το οποίο ξεπέρασε με απόλυτη επιτυχία, συνεχίζει την κούρσα για το πρωτάθλημα ενώ έχει να σκεφτεί πλέον και την Ευρώπη αφού την Πέμπτη υποδέχεται την Ντιναμό Κιέβου.

Πρώτο τραπέζι Vista! Με ανανεωμένη πλατφόρμα και νέο mobile site. (21+)

Η λογική λέει ότι η κούραση της ΑΕΚ από τα συνεχόμενα παιχνίδια θα ρίξει το τέμπο του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος όμως έχει ανταγωνιστικότητα ως σύνολο και δεν πιστεύω ότι θα καθίσει να περιοριστεί στην ισοπαλία.

Το ζήτημα για να βγει το Over 2,5 που κυνηγάω είναι να σκοράρει η ομάδα της Τρίπολης, αφού τότε αναγκαστικά η ΑΕΚ θα τρέξει.

Το ποντάρισμά μου σε αποδόσεις άνω του 2.00 αξίζει το ρίσκο. Συνδυαστικό με goal/goal ανεβαίνει ακόμη περισσότερο και δεν θα έλεγα όχι αφού η ΑΕΚ δύσκολα θα πετύχει μόνη της τρία γκολ.

Περισσότερα

Παρακολουθώντας χθες την αναμέτρηση της Νιγηρίας με την Ισλανδία, σχημάτισα την εντύπωση πως στο δεύτερο ημίχρονο πρέπει να βγήκαν διαφορετικές ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Χθες αποφάσισα να μην ανεβάσω κάποια πρόταση για τα παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η αλήθεια είναι πως με τον Χρήστο Σωτηρακόπουλο να ακολουθεί τον άσο της Πορτογαλίας και το βασικό μας ποντάρισμα να ψάχνει το Goal/Goal στην ίδια αναμέτρηση, ένιωθα πως έχω καλυφθεί στοιχηματικά.

Το 3-0 του Βελγίου χθες κόντρα στον Παναμά εκτόξευσε την μπάνκα και μαζί με τη νίκη της Αγγλίας και τα γκολ του Χάρι Κέιν πιστεύω ότι πήρατε μια ανάσα μετά τις απώλειες με Γερμανία και Βραζιλία.

Πόσο ιδανικά θα κυλούσε η μέρα αν ο Λιονέλ Μέσι είχε ευστοχήσει στο χτύπημα πέναλτι κόντρα στην Ισλανδία. Όχι μόνο για μένα ή για όλες τις εκτιμήσεις του footballbet αλλά και για τον μισό πλανήτη.

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Χιμένες πήγαν χαμένοι αφού στο βραδινό ντέρμπι της Ισπανίας με την Πορτογαλία, παρακολουθήσαμε ένα φεστιβάλ από γκολ.

Το πόσο τυχεροί σταθήκαμε στο πρώτο ποντάρισμα του Μουντιάλ, νομίζω ότι δεν χρειάζεται να το αναφέρω. Το φάουλ που κέρδισε η Ρωσία, 10 δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθεί το 3λεπτο των καθυστερήσεων, έφερε το υπέροχο γκολ του Γκολόβιν και τα τρία γκολ του 2ου ημιχρόνου, μας χάρισαν μια εξαιρετική απόδοση.

Η γιορτή του ποδοσφαίρου ξεκινά σήμερα και εκτός φυσικά από το καθαρά ποδοσφαιρικό ενδιαφέρον, υπάρχει η στοιχηματική προσέγγιση η οποία μας δίνει ένα έξτρα ενδιαφέρον.