Ποντάρισμα σε μια φυσιολογική δυάδα

Τρία μεγάλα φαβορί περιλαμβάνει απόψε η αγωνιστική δράση στο Παγκόσμιο Κύπελλο και στα πονταρίσματά μου θα μπει μια δυάδα.

Ποντάρισμα στα δύο φαβορί της ημέρας

Σήμερα λοιπόν πέφτει πρώτο στη μάχη το Βέλγιο απέναντι στην Τυνησία.

Το πρώτο εμπόδιο για τους Βέλγους ήταν δύσκολο μόνο για ένα ημίχρονο αφού ο Παναμάς τόσο άντεξε.

Οι Βέλγοι ακόμη και στο άσφαιρο πρώτο 45λεπτο, προσπάθησαν να τρέξουν και να πιέσουν βάζοντας την ταχύτητά τους ως όπλο απέναντι σε μία μαζική άμυνα.

Μοναδικές καθημερινές προσφορές στην Sportingbet (21+) * Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.

Η Τυνησία δεν πιστεύω ότι θα παίξει διαφορετικά ωστόσο έχει και την ποιότητα να βγάλει επιθέσεις και να εκμεταλλευτεί ίσως κάποιο κενό στην άμυνα.

Θα ακολουθήσω το Over 2,5 αφού πιστεύω ότι ακόμη και αν δεν σκοράρει η Τυνησία, το Βέλγιο μπορεί και μόνο του να επιβεβαιώσει τη συγκεκριμένη επιλογή.

Το βράδυ υπάρχει το σπουδαίο ματς της ημέρας. Η Γερμανία αντιμετωπίζει τη Σουηδία, η οποία αν καταφέρει να αποφύγει την ήττα τότε αυτόματα μετατρέπεται σε φαβορί για την πρόκριση εις βάρος της ομάδας του Λεβ.

Ωστόσο δεν πιστεύω ότι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, η παγκόσμια πρωταθλήτρια θα εμφανιστεί τόσο εγκλωβισμένη.

Όσο αμυντικά και αν παίξει η Σουηδία, δεν μπορεί να βγάλει την πίεση που άσκησαν οι Μεξικανοί αφού δεν έχει παίκτες με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Θα πάω στον απλό άσο, κλείνοντας τη δυάδα μου με το Over 2,5 των Βέλγων.

Περισσότερα

Το Βέλγιο προκρίθηκε στα ημιτελικά σε έναν σπουδαίο προημιτελικό με την Βραζιλία ενώ η Γαλλία επιβεβαίωσε την επιλογή μας στα 2-3 Γκολ.

Η φάση των προημιτελικών στη σέντρα! Από σήμερα ξεκινούν ουσιαστικά οι «τελικοί» με τα τέσσερα ζευγάρια να συνθέτουν το πρόγραμμα, μπαίνοντας στην τελευταία στροφή του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η Αργεντινή δεν κατάφερε να λύσει τα αμυντικά της προβλήματα με συνέπεια η Γαλλία να κάνει... πάρτι, ενώ στο βραδινό παιχνίδι επιβεβαιώθηκε η εκτίμησή μας για τα 2-3 γκολ.