Novibet: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ με combo bets και 0% γκανιότα*

Έστω και με καθυστέρηση δύο εβδομάδων, οι ρεβάνς των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος είναι γεγονός.

Φυσικά, το ζευγάρι που συγκεντρώνει τα περισσότερα βλέμματα δεν είναι άλλο από το ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ (20:00). Οι δύο ομάδες άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς έπειτα από το 0-0 της Τούμπας, σ’ ένα ματς που ο «κιτρινόμαυροι» είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες και ακυρωθέν γκολ.

Από εκείνο το 90λεπτο μεσολάβησαν αρκετά πράγματα. Η Ένωση μέτρησε δύο νίκες και δύο ήττες στο πρωτάθλημα, δίχως να ξεπεράσει την εσωστρέφεια που την χαρακτηρίζει εσχάτως. Μάλιστα, ακόμα και στο 3-0 επί του ουραγού Απόλλων Σμύρνης (1η νίκη εντός από τις 05/12), η αγωνιστική παρουσία της δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1:2.55 X:3.25 2:2.90

Στον αντίποδα, ο «δικέφαλος του βορρά» συνέχισε την ανοδική πορεία. Πλέον, το αήττητο σερί του βρίσκεται στους 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις (10-2-0), όντας πλέον το απόλυτο φαβορί για την 2η θέση στην λίγκα. Στο τελευταίο χρονικά, κέρδισε με ανατροπή στο φινάλε τον Παναθηναϊκό (2-1), ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο την ψυχολογία ενόψει της ρεβάνς.

[sdi-one-col][sdi2_single_affiliate title=”Novibet”][/sdi-one-col]

[desktopbanner1 text=”Tώρα αρχίζει το ματς! |21+” etairia=”Novibet” oroi=” ] Πάντως, αξίζει να σημειωθεί ότι το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου στο διάστημα που παραμένει αήττητο, έδωσε μόλις τρία ματς μακριά από την Θεσσαλονίκη. Μάλιστα, όλα απέναντι σε υποδεέστερους αντιπάλους (3/3 νίκες). Στην πιο πρόσφατη επίσκεψή του στο Λεκανοπέδιο, έχασε από τον Ατρόμητο.

Όσον αφορά την ιστορία των μεταξύ τους αναμετρήσεων, ο ΠΑΟΚ παραμένει αήττητος στα 9 τελευταία! Στο διάστημα αυτό μετράει πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα σε τέσσερις περιπτώσεις.

Τα μέλη της Novibet μπορούν καθημερινά να βρουν προσφορές** για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής**.

Τα μεγάλα ελληνικά ντέρμπι όπως θα ήθελες να είναι…

*ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ